Gradonačelnik Čačka, Milun Todorović, priredio je danas novogodišnji prijem za medije, na kojem je istakao da je zahvalan svim medijima na lokalu, koji su tokom 2019. Godine, pre svega, objektivno I blagovremeno informisali sugrađane. Todorović je predstavniicima medija požćeleo puno zdravlja, sreće I uspeha u narednoj godini.
“Ubeđen sam da ćete I u narednoj godini informisati naše sugrađane objetivno I blagovremeno. Naravno da ćemo se I mi truditi da , sve one informacije koje su vam neophodne, blagovrremeno dobijate od nas, ali nemojte se ljuti ako nekad nisam u situaciji da vam odmah izađemo u susret, ali ćemo se truditi da informacije dobijete što pre”, naglasio je Milun Todorović, gradonačelnik Čačka I dodao:

„Mi smo u 2019. godinu ušli ambiciozno, sa velikim planovima i moram da kažem da je sam kraj 2019.godine pokazao da su naša očekivanja bila opravdana jer se Čačak našao u žiži najznačajnijih državnih projekata koji su realizovani u finišu godine. Stoga bih projekte koje smo realizovali svrstao u dve grupe i to one koji su od strateškog državnog interesa, a koje su realizovali naša Vlada, ministarstva na čelu sa Predsednicom Vlade, uz konstantnu podršku Predsednika države i one na kojima smo mi na lokalu neumorno radili“.
Todorović je naglasio da Čačak u svakom smislu postaje jedna od najznačajnijih tačaka na mapi Srbije, zahvaljujući realizaciji strateških državnih projekata kao što su auto-put „Miloš Veliki“ i aerodrom „Morava“. Sa druge strane, država je samo u ovoj godini započela realizaciju projekta nastavka izgradnje deonice auto- puta od Preljine do Požege u dužini od 30,9 km, ali i izgradnju Moravskog koridora koji od Pojata hrli opet prema Preljini, kao svojevrsnom saobraćajnom čvorištu. S tim u vezi izgradili smoi infrastrukturno opremiliindustrijsku zonu u Preljini gde smo doveli nemački „ Forverk“ i „ Eldizi“. Njihov proizvodni poslovni pogon veličine 43.000 m2 izgrađen je u potpunosti i dobio je upotrebnu dozvolu .
„Uporedo sa opremanjem industrijske zone u Preljini radili smo i na opremanju industrijske zone u Konjevićima, ali i na revitalizaciji stare industrijske zone CER gde je došao nemački „Viland“. Razvoju ove nekada čuvene privredne zone, osim „Vilanda“ i 18 naših domaćih poslovnih subjekata koji su aktivirali svoje poslovanje u njoj, siguran sam da će doprineti odluka Vlade RS od pre 15 dana da za potrebe NTP Čačak kupi zgradu od 5.733 m2 prostora koji će u sebi sadržati administrativni i proizvodni deo i gde vidimo mogućnost za otvaranje novih radnih mesta za visokokvalifikovane kadrove. Time stvaramo još jednu šansu za mlade ovog grada i regiona da ostanu ovde, a istovremeno podstičemo privredu da se više okrene inovacijama koje polako postaju naš veliki izvozni adut“, zaključio je Todorović.

On je dodao da je ove godine realizovavan i projekat i otvoren je Regionalni inovacioni start ap centar NTP Čačak, gde je Ministarstvo za tehnološki razvoj i inovacije uložilo blizu 46 miliona dinara, a da je grad Čačak uložio još 10 miliona.
„Sada kada je on zaživeo, opremanje i adaptaciju prostora u Ceru vidimo i kao poverenje Vlade RS u Čačak koji podsetiću nije univerzitetski centar kao što su to Beograd, Novi Sad i Niš gde postoje naučno tehnološki parkovi“, naglasio je Todorović.
Nada Dželebdžić / Moravicki.rs